thatsonofamitch:

emkaymlp:

please no halloween posts just yet. there’s still 2 months left

did someone say halloween
image

fuck-benedict-cumberbatch:

hey friend. one day ur gonna be happy. one day ur gonna be sitting w someone u love in ur favourite place in the world and ur gonna think “wow. life is p great” and everything will be okay. but u gotta make it til then okay? just hang in there. u’ll be okay.

dauntlesshadowhunterravenclaw:

TACO NEEDS TO KEEP HIS LITTLE MOUTH SHUT 

(Source: mykingdomforapen)

(Source: pastel-biatchs)

eternal-nova:

envyadams:

#no mira mira mira mira

You can’t eat the biscuits if you don’t pay for the flour. i don’t know…

(Source: eirameinnoc)

postracialcomments:

fatgirlopinions:

sapphirelillies:

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

THIS IS SOME GRADE-A BULLSHIT. GRAPES COST TYPICALLY $2-$3 A POUND, SO THAT LOOKS LIKE ABOUT $6 WORTH OF GRAPES, PINEAPPLES ARE ABOUT $3-$5 DEPENDING ON THE TIME OF YEAR, RASBERRIES COST ABOUT $3 A CONTAINER, PLUS THE NUTS WHICH WERE A $1, AND THE DRINK PROB COST $2.Now, lets do some math…………… 6+3+3+1+2=15.
Morons. Try again. 

Ummmm food does not cost the same across the US and stop using ableist slurs jfc

^^^^

postracialcomments:

fatgirlopinions:

sapphirelillies:

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

THIS IS SOME GRADE-A BULLSHIT. GRAPES COST TYPICALLY $2-$3 A POUND, SO THAT LOOKS LIKE ABOUT $6 WORTH OF GRAPES, PINEAPPLES ARE ABOUT $3-$5 DEPENDING ON THE TIME OF YEAR, RASBERRIES COST ABOUT $3 A CONTAINER, PLUS THE NUTS WHICH WERE A $1, AND THE DRINK PROB COST $2.
Now, lets do some math…………… 6+3+3+1+2=15.

Morons. Try again. 

Ummmm food does not cost the same across the US and stop using ableist slurs jfc

^^^^

motherfuckingdragonsyo:

I made an old lady blush today at work because she ordered two senior coffees and I said “SENIOR ? I’m sorry miss, i’m going to have to ask to see some ID.” and she covered her mouth and went “Oh dear me” and couldn’t stop smiling

reallylameblog:

shut the fuck up Fox News

reallylameblog:

shut the fuck up Fox News

(Source: imreallycoolandfriendly)

strawberrylamenade:

really loving college tbh woah

♡ 60 + promo! ♡

fuckin-bears:

Mbf me

reblogs only! no likes.

3 lists and 1 solo for every 10 reblogs this gets.

Have a good day cuties!